Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies), lai padarītu mājas lapas aplūkošanu ērtāku un ātrāku.
Turpinot izmantot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm lasiet  šeit>>

Galā koncerts «Ad Astra» 29. aprīlī

2023. gada 29. aprīlī, 19:00 dodies uz Galā koncertu «Ad Astra»

Koncerta programma, ko veidojuši abi projekta partneri – JVLMA un Operetes teātris - solās būt muzikāli eleganta, žanriski daudzveidīga un aizraujoša. Tā ļaus klausītājam izdzīvot visplašāko emociju gammu – no dvēseliski dziļām pārdomām līdz pat asprātīgam humoram skaistākajās operu un operešu lappusēs. Koncertā skanēs Antonīna Dvoržāka Nāras ārija no operas «Nāra», Gaetāno Doniceti Nemorīno ārija no operas «Mīlas dzēriens» un ārija «Nella fatal» no operas «Lukrēcija Bordžija», fragmenti no Žana Žaka Ofenbaha operas-fantāzijas «Hofmaņa stāsti» un Šarla Guno operas «Fausts», Žorža Bizē operas «Karmena», Džoakīno Rosīni operām, Johana Šrausa II operetes «Sikspārnis», Franča Lehāra operetēm «Smaidu zeme» («Tev pieder mana sirds») un «Džūdita» («Džūditas ārija») u.c

Koncertā piedalās: izcilais soprāns, operdīva Liene Kinča - kā koncerta īpašā viešņa, jaunās, topošās operzvaignes Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas labākie Vokālās katedras studenti. Pirmo reizi Latvijā – starptautiski pieprasītais Metropolitāna un daudzu citu opernamu un starptautisko festivālu diriģents Gregorijs Bukhalters (Gregory Buchalter) no ASV, un koncertā  būs pie Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra diriģenta pults.

Programma solās būt muzikāli eleganta, žanriski daudzveidīga un aizraujoša. Tajā tiks vērtas skaistāko operu un operešu lappuses, kā, piemēram, Antonina Dvoržāka Nāras ārija un tercets, no operas “Nāra”, Gaetāno Doniceti Nemorīno ārija no operas “Mīlas dzēriens”, fragmenti no Žana Žaka Ofenbaha operas-fantāzijas 'Hofmaņa stāsti" un Šarla Guno operas "Fausts", Žorža Bizē operas "Karmena", no Johana Šrausa II operetes 'Sikspārnis", Franča Lehāra operetēm "Smaidu zeme" ("Tev pieder mana sirds") un "Džūdita"("Džūditas ārija"), tajā draudzīgi sadzīvos gan operu, gan operešu mūzika, apliecinot, ka dažādi muzikālā teātra žanri ir viena liela mūzikas koka dažādi zari, kur katram ir sava vieta, un, ka izcilas mākslas pamatā ir talants, attieksme un profesionāli augsti kritēriji. Vairāk par programmu lasiet mūsu mājas lapā.

Soprāns Liene Kinča, starptautiski augstu novērtētā latviešu operdīva, ir t.s. Vāgnera dziedātāja, un jau ilgstoši lomas iestudē pasaules prominentākajos opernamos un savā dzimtenē Latvijā viesojas reti. Turpmākās un pašreizējās Lienes radošās saistības ietver Adas lomu Riharda Vāgnera operā Fejas (Die feen) un Elizabetes lomu operā Tanheizers (Tanhauser)  Leipcigas operā, debiju Izoldes lomā operā Tristāns un Izolde Igaunijā, kā arī pēc šī koncerta atgriešanos Ženēvas mūzikas pasaulē.

Visi jaunie censoņi – topošās operzvaignes, lai gūtu iespēju piedalīties šajā Galā koncertā, ir izgājuši nopietnu JVLMA Vokālās katedras profesionālu atlasi un ir atzīti par labākajiem, kuri spēj spilgti reprezentēt Latvijas vokālās skatuves mākslas nākotnes radošo potenciālu, tie ir -  soprāni: Paula Mihailova, Gunta Greisle, Līga Anševica, Evita Martinija, mecosoprāni: Tina Gelnere, Linda Pētersone, tenori: Dainis Kalnačs, Renārs Austrums, bass-baritons: Jurģis Marcinkevičs.

G.Bukhaltera radošā darbība šobrīd noris Florida Grand operā, viņš ir Dienvidfloridas simfoniskā orķestra viesdiriģents un Varnas Starptautiskā festivāla muzikālais vadītājs, Grand Strand mūzikas festivāla muzikālais vadītājs, Orlando operas un Teatro Lirico d'Europa diriģents, kā arī ilgstoši ir Metropolitan opera viesdiriģents un Vašingtonas operas Camerata mākslinieciskais vadītājs, regulāri koncertējošs vēl daudzviet citur pasaulē. 

Operetes teātris šajā koncertprogrammā realizē jaunu, mākslinieciski augstvērtīgu un vērienīgu notikumu, kas ietver Gregorija Bukhaltera meistarklases Mūzikas akadēmijā un Galā koncertu,  izgaismojot vokālās skatuves mākslas studentu profesionālās virsotnes. “Tā kā Operetes teātris jau desmit gadus nodrošina skatuves pieredzes iespēju labākajiem augstākā akadēmiskā līmeņa jaunajiem profesionāļiem, sekmējot viņu mākslinieciskās meistarības izaugsmi un publisko atpazīstamību, ar prieku atsaucos Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās katedras vadītājas Airas Rūrānes idejai. Mūsu iecere ir caur radošu sacensību, izvērtējot jauno, daudzsološo mūziķu sniegumu un akadēmiskos sasniegumus, izcelt Latvijas vokālās mākslas nākotnes potenciālu, sekmēt viņu izcilību, skatuves pieredzi, dziedot ar orķestri, un motivāciju nemitīgai meistarības spodrināšanai, lai kā torte dzimšanas dienā vai kā punktiņš uz «i» tiktu dāvāta šī unikālā iespēja – sadarbība ar starptautiski plašu pieredzi guvušu izcilu diriģentu,” akcentē Agija Ozoliņa-Kozlovska, Operetes teātra mākslinieciskā vadītāja.

Biļešu cenas: 15 – 30 EUR. Skolēniem, studentiem un skolotājiem, ISIC, ITIC kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

 

Iegādājies biļetes šeit.